aktualności

KONKURS ,,LIDER ROKU"

 

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

Organizatorem Konkursu jest Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia z siedzibą w Stryszawie,

Nabór do Konkursu rozpocznie się w dniu 18 stycznia 2017r. i trwać będzie do 12 lutego 2017r.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 27 lutego 2017r. podczas organizowanego „Dnia NGO”.

Celem konkursu jest wyłonienie i popularyzację ludzi oraz organizacji społecznych których działalność i osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych, oraz w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji regionu w którym mieszkają i działają.

Kategorie konkursowe.

Nagrody w konkursie zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  • Kategoria I: lider roku - osoba
  • Kategoria II: lider roku – organizacja społeczna

Nagroda jest przyznawana za całokształt dokonań oraz za realizację wartościowych projektów i inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

Więcej…

 
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

ZMIANA NA LEPSZE.

 

autor: Julia Kozik klasa VI Zespołu Szkół w Izdebniku

 

Historia, którą opowiem, nie wydarzyła się dawno temu. Ta opowieść nie miała miejsca gdzieś za górami, lasami czy siedmioma morzami. Rzecz ta rozgrywała się tu - w Izdebniku. Opowiem Wam historię                  o dziewczynie, której spełniły się największe marzenia... jakie? Dowiecie się czytając to opowiadanie. Zatem przenieście się w wir tamtejszego życia - ludzkich spraw, prac, kłopotów i radości.

Zapraszam!

Więcej…

 
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

LANCKORONA TURYSTYCZNIE.


W sieci pojawiła się ostatnio nowa strona : ,,Lanckorona Turystycznie" strona na pewno warta polecenia i polubienia - na  niej pojawiać się będą

  • ciekawostki o miejscach wartych odwiedzenia,
  • wykaz bazy noclegowej i gastronomicznej,
  • opisy lokalnych atrakcji - galerii,
  • teatrów,
  • miejsc spotkań twórczych i weekendowych wypadów,
  • opisy tras spacerowych, rowerowych
  • aktualne informacje o wszystkich wydarzeniach organizowanych z myślą o turystach.

Więcej…

 
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

RENATA  BUKOWSKA- ANIOŁ  LANCKORONY ROKU 2016.


W dniu 11 grudnia 2016 Renata Bukowska została uznana 13 Aniołem Lanckorońskim , uroczystość wręczenia dyplomu oraz obleczenia w anielski strój odbyła się w hotelu ,,Modrzewiówka" w Lanckoronie

Znamy Renatę Bukowską głównie jako Dyrektorkę od Aniołów - jak nazwał ją Kazimierz Wiśniak – pierwszy honorowy Anioł Lanckorony. W swojej książce o imprezie „Anioł w Miasteczku” Kazimierz Wiśniak wymienia Renatę chyba 17 razy.

Więcej…

 
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

MEDAL DLA DYREKTORA I... ŚW. MIKOŁAJA


4 grudnia 2016 w czasie uroczystego spotkania ze świętym Mikołajem w Domu Kultury w Jastrzębi miała miejsce uroczystość wręczenia ,,Medali Komisji Edukacji Narodowej" dla pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastrzębi Małgorzaty Chyczyńskiej oraz panu Zbigniewowi Strzeżywojowi Burzyńskiemu ,  który właśnie występował w roli św. Mikołaja .

Więcej…

 
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

DREWNIANA CÓRKA JARZĘBIAKU.

Autor: Liliana Zagórda klasa VI

„Drewniana córka jarzębiaku ”

Dawno, dawno temu, a dokładniej pod koniec XVII wieku, stoczyła się bitwa pod Wiedniem. Według legendy, w wojskach Jana III Sobieskiego znajdowało się dwadzieścia siedem tysięcy Polaków.

Nie będę wam streszczać szczegółów tej walki, lecz skupimy się na istotniejszym fakcie. Kiedy wojny nareszcie dobiegły końca, żołnierze razem z Janem przekroczyli granicę Polski. Mimo, że wojowie jak najszybciej chcieli powrócić do swoich domów, król postanowił uczcić to wydarzenie przyjęciem w Zamku na Wawelu. Poddani władcy, nie raczyli mu się sprzeciwić, więc zmęczeni wyruszyli w drogę. Był to bardzo uciążliwy marsz, gdyż doskwierał im mróz, zawieje oraz głód. Choć od południa do Krakowa dystans nie był duży, wojsko wycieńczone walką, nie mogło już dłużej iść.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
| Exchange Hosting