aktualności

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

DZIEŃ DZIECKA

 

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kawarii Zebrzydowskiej oraz Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają 4 czerwca na stadion „Kalwarianka”, gdzie od godziny 14:00 będzie czekało dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Bedą oczywiście dmuchańce oraz bajkowe postacie, dla najmłodszuch fanów „czerech kółek” przygotowaliśmy pokaz zabytkowych pojazdów  oraz samochodu strażackiego, będzie można również spróbować swoich sił  na ściance wspinaczkowej. Każde dziecko będzie mogło wykonać własny latawiec oraz zrobić musujące kule do kąpieli. Nie zabraknie również konkurencji sportowych przygotowanych przez Akademię Piłkarską Kalwaria, takich jak piłkarski tor przeszkód czy konkurs strzałów na bramkę.

Również o godz. 14:00 rozpocznie się 8 już edycja Biegusia Kalwaryjskiego – największej imprezy biegowej w Kalwarii. Od lat impreza ta gromadzi mieszkańców gminy, którzy w atmosferze rodzinnego pikniku ścigają się o najwyższe stopnie podium. Na linii startu stają zarówno przedszkolaki, uczniowie gimnazjum jak i tatusiowie i mamusie. Imprezę zakończy 4, 2 kilometrowy bieg ulicami Kalwarii o tytył „Biegusia Kalwaryjskiego”.

Więcej…

 

ZOSTAŃ BOHATEREM

Małą tradycją Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej stały się dwie coroczne zbiórki krwi - jesienna i wiosenna. Jak zawsze chcemy zaprosić wszystkie osoby pełnoletnie w dobrym stanie zdrowia do honorowego oddawania krwi.

Więcej…

 
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

KONCERT DAJEMY DRUGIE ŻYCIE.

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej  biorąca udział w  kampanii społecznej „Drugie Życie” zaprasza na  koncert promujący działania związane z transplantologią, poszerzaniem wiedzy związanej z zagadnieniami związanymi z przeszczepianiem narządów i ich prawnymi aspektami.  Głównymi inicjatorkami tego wydarzenia są: Lukrecja Karaś i Kornelia Styrczula, uczennice klasy drugiej Technikum Organizacji Reklamy.

Oprócz wrażeń jakich zapewne dostarczą nam zespoły występujące na scenie CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej każdy będzie miał okazję uzyskać cenne informacje dotyczące: kwestii przeszczepiania narządów, wypełniania oświadczeń woli, rozmowy z bliskimi na temat przekazania organów do przeszczepu.  Poznamy również historię ludzi, którzy przeżyli przeszczep jak również bliskich osób, których organy uratowały innym życie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy  22 kwietnia 2017 roku, na godzinę 16:00 do Sali Widowiskowej  CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Broniewskiego3.

Więcej…

 

KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ W IZDEBNIKU.


W naszej Parafii już po raz ósmy odbył się konkurs na Palmę Wielkanocną.Konkurs był  w dwóch kategoriach: Palma najpiękniejsza, Palma najwyższa w kategorii Palma Najpiękniejsza miejsca zajęli:

I miejsce         -           Marlena Godzik

II miejsce        -           Wiktoria Leśniak

III miejsce      -            Maria Pomietło

IV miejsce      -           Nikola Głowacz

V miejsce        -          Małgorzata Adamczyk

VI miejsce      -           Marcin Moskal

wyróżnienie    -          Samuel Pomietło

Więcej…

 
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

WIELKIE PIENIĄDZE NA SZKOLNICTWO W GMINIE LANCKORONA

Gmina Lanckorona otrzymała ponad 1 milion złotych z programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego

Lanckorona to jedna z nielicznych miejscowości w województwie małopolskim, która otrzymała dofinansowanie z projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3, Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne.

Więcej…

 
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Akcja Krwiodawstwa  jednym z działań promujących  kampanię społeczną „Drugie Życie”

Daj cząstkę siebie! Daj nadzieję! Daj szansę na życie!

 

Takie hasło towarzyszyło Akcji Krwiodawstwa, która odbyła się  2 marca 2017 roku w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Co różniło ją od czterech poprzednich?

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
| Exchange Hosting