Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 

JASEŁKA IZDEBNICKIE.

 

6 stycznia 2013 w naszej parafii odbyły się tradycyjnie jasełka odgrywane co roku w kościele. Przygotowały je panie Barbara Kaleta , Małgorzata Sroka przy pomocy pana organisty oraz służby kościelnej. Występowała dzieci oraz młodzież skupione wokół Scholi.

W pełnym ludzi kosciele odegrano scenę zawezwania do szopy betlejemskiej pasterzy którzy przy ognisku spali w nawie głównej, przestawiono przezabawną scenę rozmów diabłów między sobą na temat zbawienia świata. Diabły jak przystało na XXI wiek były nowoczesne i pewne siebie, uknuły sprytny plan który na szczęście, jak w każdych jasełkach o dwóch tysięcy lat się nie powiódł.

 

Belzebub w końcowej scenie sam się nawrócił i bo spętany własnymi sieciami jak ryba, szukał ratunku u Dzieciatka Jezus. Sceny były żywe i spontaniczne – zdradzały duży talent młodych aktorów.

Nie samą grą aktorską i śpiewem , także i umiejętnościami gry na wielu instrumentach zadziwili nas młodzi aktorzy – był puzon , organy kilka gitar. A przede wszystkim śpiew – który to będziemy mieli okazję podziwiać wkrótce w TVP INFO.

Proboszcz serdecznie podziękował organizatorom, w widząc zachwyt i zainteresowanie parafian poprosił o kolejne wystapienia .

Na koniec wszyscy zgromadzeni w kościele wspólnie spiewali najbardziej znane kolędy wraz ze młodzieżą.


 
| Exchange Online