Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 

 

3 stycznia 2013r. (niedziela) w Domu Strażaka mieszkańcy Izdebnika zgromadzili się, aby wspólnie pokolędować.

 

Grupa Akolada- organizator imprezy, przygotowała dla wszystkich gości poczęstunek oraz Loteryjkę fantową, która cieszyła się powodzeniem głównie wśród najmłodszych uczestników. Na początku pan Sołtys Tadeusz Łopata złożył wszystkim serdeczne życzenia oraz połamał się opłatkiem z najstarszymi mieszkankami naszej wsi.

Pełną salę ze sceny do wspólnego kolędowania zachęcała izdebnicka młodzież pod czujnym okiem pani Anny Oremus. Po występie wokalnym na scenie wystąpili członkowie Orkiestry OSP Izdebnik, którzy zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy. 
Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy pan Ryszard Frączek, Radna Rady Gminy pani Katarzyna Łukasiewicz, Ksiądz Proboszcz Andrzej Gawenda oraz Komendant OSP Izdebnik pan Marek Kwaśnica.

Radni Gminy podziękowali serdecznie wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu innej gminnej uroczystości ,, Lanckorońskie Betlejem" - w w szczególności orkiestrze przy OSP w Izdebniku , uczniom i nauczycielom naszej szkoły.

Dla mnie najbardziej wzruszającą chwilą było wspólne śpiewanie tradycyjnego 100 lat - dla najstarszej chyba mieszkanki Izdebnika pani Marii Łypik - zapewne nie tylko ja, poczułem się jak w wielkiej rodzinie. Gdzie starsi służą dobrą radą - młodzi bawią się i śpiewają, ale wszyscy się rozumieją.

Nie zabrakło również humorystycznych elementów - za złotówkę można było kupić moherowy beret. Znak że wszyscy potrafią się dobrze bawić.

Ciekawostką i miłym akcentem był występ młodej obywatelki UK, obdarzonej świetnym głosem - która na prośbę pani Lang , zaprosiła wszystkich na ciasteczka po angielsku

W imieniu Grupy Akolada serdecznie dziękuję mieszkańcom za liczne przybycie. Jednocześnie wszystkich chętnych do współtworzenia grupy zapraszam na spotkanie 14 stycznia (wtorek) o godzinie 18 w Domu Strażaka. Akolada ma łączyć pokolenia, dlatego nasi członkowie są w różnym wieku. Połączyła nas pasja i chęć zrobienia czegoś dla innych. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na spotkanie.

 

...nie zabrakło moherowych beretów

http://lanckorona.pl/photogalery_photos,2221.html

 
| Exchange Hosted